Jsme Italové, Carolina Soldati a Gianluca Girardi, a chceme vám představit Corso Italiano.

V každém italském městě najdete ulici, třídu – ‘corso’, která je obvykle jednou z nejdůležitějších ulic města. Hodně rušnou a plnou života, kde můžete najít plno kaváren, restaurací, obchůdků,… prostě typickou italskou atmosféru. Toto ‘corso’ byste měli navštívit při každé své návštěvě Itálie, protože se jedná o nezapomenutelný zážitek.

Dýchne tam na vás nespoutaný italský život se svou kulturou, perfektní kombinace tradic a dnešního moderního života. Můžete vidět místní obyvatele, stále usměvavé a přátelské, kteří na sebe navzájem mávají na pozdrav a jsou vždy připraveni prohodit pár slov.

Naším cílem není jen naučit vás italský jazyk, ale představit vám kulturu a zvyky této krásně země, kterou máme tak moc rádi. Milujeme výuku svého rodného jazyka a rádi se s vámi podělíme o vše italské.

Corso Italiano, které jsme pro vás založili, není jen škola, ale i komunita lidí, kteří milují Itálii a její kulturu tak jako my. Italštinu se tak můžete učit nejen na hodinách, ale i na dalších ajcích jako jsou kurzy vaření italské kuchyně, ochutnávky italských vín, projekce italských filmů či tematické večeře nebo víkendy….prostě se u nás neustále procházíte po ‘corso’.

U nás se budete cítit jako v opravdové italské rodině, kde je zábava, dobře se vaří a pije a – dokonce  i zpívá. Pokud máte rádi Itálii a její historii, kulturu i kuchyni, tak neváhejte přijít a podělit se s námi o vše příjemné! A abychom nezapomněli – naučíte se italštinu – presto!

S Corso Italiano je italština zábava!!!!