Lektoři

Gianluca Girardi

"Výuka italštiny je velmi zvláštní věc, protože mi dává možnost opravdu sdělit, kdo jsem.”

Gianluca Girardi

Gianluca Girardi pochází z malého městečka Ponte di Piave, které leží 50 km od Benátek. Studoval pedagogiku na Univerzitě v Padově a vždy pracoval jako učitel, s dospělými i dětmi. Poté se zaměřil na výuku italského jazyka, a ještě v Itálii absolvoval tréninkové kurzy a semináře. Pro Gianlucu je výuka něco jako zasazení semínka v každém člověku. Semínka, ze kterého časem vyroste nádherná květina.

Carolina Soldati

“Baví mě učit, protože mě to sbližuje s lidmi. Každý student je pro mě v první řadě osobnost, která se učí nový jazyk pro potěšení: mým cílem je, aby lekce byly příjemné a pohodové.”

Carolina Soldati

Carolina Soldati pochází z Vittoria Veneta, města mezi vrchy napůl cesty mezi Benátkami a Cortinou, v severovýchodní Itálii. Carolina studovala jazyky na gymnáziu a své vysokoškolské studium završuje v Praze, na Anglo-Americké univerzitě, obor žurnalistika a komunikace. Carolina začala vyučovat italštinu v Praze v roce 2012. Díky svému bilingvnímu původu je schopna identifikovat největší obtížnosti při výuce italštiny a vysvětlit je způsobem srozumitelným pro české studenty. Je spoluautorkou výukového programu Pillole d’Italiano, má ráda filmy a organizuje kulturní akce v jazykové škole Corso Italiano.

Matteo Marras

"Moje vášeň pro učení je spontánní, rodí se uvnitř mě a provází mě s nadšením tímto dobrodružstvím."

Matteo Marras

jmenuji se Matteo, mám 35 let a přijel jsem ze Sardínie z Cagliari. Přijel jsem do Prahy na konci června 2015 spolu se svým nejlepším přítelem. Hned jsem si zamiloval mentalitu lidí, toto město – jeho nejnavštěvovanější i tajná místa, jeho rozmanitost a bezpočet příležitostí. Rok a půl jsem pracoval v mezinárodní společnosti v personálním sektoru a pak jsem následoval své vnitřní nutkání. Učit se a vyučovat jazyky jsou pro mě dva aspekty, které přicházejí společně. Rád čtu o historii a politice, jako i sportuji a sleduji spor a jsem vášnivý hráč videoher. Miluji také kulturu a hudbu mé země, Sardínie.

Gaia Ferrando

Koordinatorka Skype lekci

Gaia Ferrando

Jmenuji se Gaia, je mi 26 let a jsem Italka. Pocházím z malé vesnice na severozápadě od Turínu, která se jmenuje Luserna San Giovanni. Nachází se na úpatí Kottijských Alp. V Itálii mám dům na kopci s malou vinicí, kde již 10 let s rodinou vyrábíme červené víno podobné Barbeře, avšak mírně šumivé. Mám ráda zvířata, především psy, a zimní sporty. 10 let jsem vyučovala krasobruslení v Itálii. Ráda cestuji a poznávám nová místa. Nyní bydlím ve Švícarsko, a vyučuji italštinu v jazykové škole “Corso Italiano” přes Skype. Ráda pracuji s lidmi a ráda poznávám nové lidi. Výuka italštiny je pro mě novou zkušeností, která se mi velice líbí.

Pavlína Honzíková

"Itálii jsem si zamilovala už na střední škole, a proto jsem se rozhodla, začít se učit italsky."

Pavlína Honzíková

Narodila jsem se v malém městečku na pomezí Jižní Moravy a Jižních Čech a studovala historii a filosofii na Masarykově univerzitě v Brně. Itálii jsem si zamilovala už na střední škole, a proto jsem se rozhodla, začít se učit italsky. Navštěvovala jsem jazykové kurzy v Brně, Perugii a Sieně a nakonec do Itálie odjela na dva roky. Studovala jsem v Pise a pracovala v muzeu ve Florencii. To byla příležitost „dostat Itálii pod kůži“. Cestovala jsem, poznávala italskou kultury, památky a krajinu, mentalitu lidí, ochutnávala italskou kuchyni a víno. Své poznatky se snažím předávat dál i studentům. Vyučuji italštinu od roku 2011, individuálně i skupinově. Vzděláváním a výukou se zabývám i na svém stálém pracovišti v Národním muzeu.