Matteo Marras

jmenuji se Matteo, mám 35 let a přijel jsem ze Sardínie z Cagliari.
Přijel jsem do Prahy na konci června 2015 spolu se svým nejlepším přítelem. Hned jsem si zamiloval mentalitu lidí, toto město – jeho nejnavštěvovanější i tajná místa, jeho rozmanitost a bezpočet příležitostí. Rok a půl jsem pracoval v mezinárodní společnosti v personálním sektoru a pak jsem následoval své vnitřní nutkání.
Moje vášeň pro učení je spontánní, rodí se uvnitř mě a provází mě s nadšením tímto dobrodružstvím. Učit se a vyučovat jazyky jsou pro mě dva aspekty, které přicházejí společně. Rád čtu o historii a politice, jako i sportuji a sleduji spor a jsem vášnivý hráč videoher.
Miluji také kulturu a hudbu mé yemě, Sardínie.

 

Gaia Ferrando

Jmenuji se Gaia, je mi 26 let a jsem Italka. Pocházím z malé vesnice na severozápadě od Turínu, která se jmenuje Luserna San Giovanni. Nachází se na úpatí Kottijských Alp. V Itálii mám dům na kopci s malou vinicí, kde již 10 let s rodinou vyrábíme červené víno podobné Barbeře, avšak mírně šumivé. 

Mám ráda zvířata, především psy, a zimní sporty. 10 let jsem vyučovala krasobruslení v Itálii. Ráda cestuji a poznávám nová místa. Nyní bydlím v Praze, v Karlíně, a vyučuji italštinu v jazykové škole “Corso Italiano”. Ráda pracuji s lidmi a ráda poznávám nové lidi. Výuka italštiny je pro mě novou zkušeností, která se mi velice líbí.

 

 

Annamaria Zafrani

video

Annamaria Zafrani - Corso Italiano

Annamaria Zafrani – které nikdo neřekne jinak než Anna – pochází z Říma, přesněji z Fiumicina.

Absolvovala na univerzitě Sapienza di Roma z jazyků, kultury, literatury a překladatelství, konkrétně studovala ruštinu, angličtinu a češtinu. Jazyky byly vždycky její vášní: baví mě je studovat, a ještě více mě baví jazyky používat v kontaktu s lidmi odlišných kultur.

Učí italštinu, protože má radost, když může předávat studentům svou vášeň, obohacovat je o něco nového. Snaží se využívat své zkušenosti z pozice studenta.

 

Carolina Soldati

video

Carolina Soldati - Corso Italiano

Carolina Soldati pochází z Vittoria Veneta, města mezi vrchy napůl cesty mezi Benátkami a Cortinou, v severovýchodní Itálii.

Carolina studovala jazyky na gymnáziu a své vysokoškolské studium završuje v Praze, na Anglo-Americké univerzitě, obor žurnalistika a komunikace.

Carolina začala vyučovat italštinu v Praze v roce 2012. Díky svému bilingvnímu původu je schopna identifikovat největší obtížnosti při výuce italštiny a vysvětlit je způsobem srozumitelným pro české studenty.

“Baví mě učit, protože mě to sbližuje s lidmi. Používám hlavně komunikativní metody. Každý student je pro mě v první řadě osobnost, která se učí nový jazyk pro potěšení: mým cílem je, aby lekce byly příjemné a pohodové, aby studenti zvládli komunikaci v italštině téměř bez námahy.”

Je spoluautorkou výukového programu Pillole d’Italiano, má ráda filmy a organizuje kulturní akce v jazykové škole Corso Italiano.

 

Gianluca Girardi

video

Gianluca Girardi Corso Italiano

Gianluca Girardi pochází z malého městečka Ponte di Piave, které leží 50 km od Benátek. Studoval pedagogiku na Univerzitě v Padově a vždy pracoval jako učitel, s dospělými i dětmi. Poté se zaměřil na výuku italského jazyka, a ještě v Itálii absolvoval tréninkové kurzy a semináře.

Pro Gianlucu je výuka něco jako zasazení semínka v každém člověku. Semínka, ze kterého časem vyroste nádherná květina.

“Výuka italštiny je velmi zvláštní věc, protože mi dává možnost opravdu sdělit, kdo jsem.”